Amina Lago Benea

* 8.5.2007

Cea, Pra, Kat. free

Cea DNA affected

MDR -/-

výborná

plnochrupá

chovná 52 cm

otec . ICh. multi Ch. Queenly Mighty Quinn  of Kassiopeia - CEA PRA KAT neg HD 0/1 MDR1 +/-

matka : Ch. I Love You Noko Bohemia CEA PRA KAT neg.

 

 

Aminka je fenečkou z našeho prvního vrhu. Aminka u nás nevyrůstala od štěňátka.Vrátila se do naší smečky až letos. A jako kdyby vůbec od nás neodešla. Bez problémů vešla do dveří, šla se přivítat velmi nadšeně s každým členem rodiny a lehla si neomylně na své místečko na kterém lehávlala jako miminko. Asi to byl osud. Když Love zemřela ozvala se mi po pár měsících Aminy původní majitelka, že si Aminu nemůže nechat. Bylo mi jasné, že se Aminka vrátí domů. Sice její návrat byl trošku více komplikovaný, ale je doma! Tímto děkuji Terezce Matouškové  za její pomoc! Bez ní by tady zřejmě Aminka nebyla.

Aminka mi svou povahou velmi připomíná svoji maminku. Je to dobrý hlídač( se spávným ječákem :-)), ale zase na druhou stranu je velmi poslušná a velmi opravdu velmi mazlivá. Vděčná za každé pohlazení a vlídné slovíčko. Aminka se vyznačuje ušlechtilou hlavou s madlovým okem a úžasně nasazeným uchem v 1/3 klopeným. Má krásné dlouhé tělo, se správným úhlením zadních i předních končetin. Samozřejmě najdete na ní i pár drobných chybiček ( nikdo přeci není dokonalý:-) ) uzší hrudník a krk by mohl býti delší:-)Ale pro nás je Aminka a vždy bude dokonalá!!!

Aminka ukázala, že bude skvělou  i matkou a 6. května 2011 " vrh E " porodila 8 krásných štěňátek a naše první blumerlátka :-)