MOMENTÁLNĚ ŠTĚNÁTKA NEMÁME, JAKMILE SE NĚCO ZMĚNÍ BUDEME VÁS INFORMOVAT

 

OBECNÉ INFORMACE KE ŠTĚŃÁTKŮM

Čas od času, když je k nám příroda přívětivá jsou u nás v chovatelské stanici štěňátka.

Partnery pro moje fenky vybírám velmi pečlivě. Nejlépe na vlastní oči :-) Není pro mě až tak důležité zda je pes oceněn mnoha tituly. Je pro mě velmi důležítá jeho stavba těla, povaha a samozřejmě i jeho zdravotní profil. Tedy nejen jeho, ale i jeho předků. Pokud z mého pohledu nevyhovuje žádný pes v ČR poohlížím se po psu i v dalších zemích. Důležitá je pro mě vyrovnaná povaha(plazící se kolie s ocasem staženým mezi nohama pro mě není to pravé).

Když už je tatínek vybrán a ještě než štěňátka vykouknou na svět nastává u nás doma stěhování národů. Jídelní kout se stěhuje do našeho obývacího pokoje, aby štěňátka i s maminkou měla ten největší klid. Pak když už štěňátka vykouknou na svět jsou pod dohledem nejen své maminky, ale samozřejmě i naším. Později pokud to počasí dovolí a štěňátka se již batolí na svých nožičkách mají k dispozici velký venkovní výběh, ale přesto stále přes noc zůstávají v teple domova :-) Později jsou i v kontaktu s celou naší smečkou. Seznamují se jak s lidmi tak se vším co přináší běžný život. Hluk vysavače,robota,různé druhy podlah, různé druhy hraček atd. atd.

No a když již jdou k novým páníčkům jsou OČKOVANÁ, ČIPOVANÁ, ODČERVENÁ, S EUROPASEM, VYŠETŘENÁ NA DĚDIČNÉ OČNÍ CHOROBY JAK KLINICKY TAK GENETICKY, TESTOVANÁ NA MDR1 A DM a sebou dostávají spousty dárků a nějakou i tu hračku, obojek, prostě to co jim v novém domově bude alespoń trošku připomínat nás. :-)