Novinky 2012

Ennie si udělala výlet na Slovensko NVP Senec V1,CAJC a MVP Nitra V2 Gratuluju!!!!

Ennie chybí do splnění českého i slovenského junior šampiona poslední CAJC. Držíme pěsti!!!

 

V sobotu 9.6. se Etinka ukázala na Krajské výstavě v Rokycanech a odvezla si krásné ocenění ( pan rozhodčí známkou VD neštřil) V1, Vítěz třídy mladých- GRATULUJU!!

A je to tady!!! Dne 5.6. odpoledne Aminka porodila 7 krásných trikolorních štěňátek. 4 kluci a 3 slečny. Uvidíme zda si i tentokrát dala Aminka záležet a štěňátka budou nejen zdravá ,ale i krásná stejně jako jjí první velmi úspěšný vrh " E "

V sobotu 2.června se konala tradiční výstava Moravskoslezského klubu v Chropyni. Barvy Lago Benea hájili dva zástupci. Espérance LB " Ennie " a Diamants de LB " Max ". Maxík získal V3 a byl úspěšně uchovněn s krásným posudkem a Ennie opět zazářila a získala CAJC, BOJ, BOB a BIS!!!!! Wow moc gratuluju a děkuji oběma za skvělou prezentaci naší chovatelské stanice :-)

Ennie a Max

 

Ve stejný den se Etinka - Etoile du soir LB ukázala na Krajské výstavě v Lysé nad Labem - s krásným výsledkem V2- Gratulujeme!!!

 

Největší a nejaktuálnější novinkou je vrh " G ". Haničce a Merlinovi se 22.5. narodilo 7 krásných štěńátek. 6 princezen - 3 zlatovlásky, 3 černovlásky a jeden temný rytíř :-) Některá štěňátka je možné si ještě zamluvit.

Tak a byl tady 19. květen velký den všech pejskařů. V Rakouském Salczburku se konala světová výstava psů. Od nás se světové výstavy účastnil Kangasvuokon Merlin a Samba Black Joker v.Wengerhof. Bohužel, protože Hanička očekávala štěňátka každým dnem nemohla sem jet a netrpělivě sem čekala na výsledky. Děvčata Mirka a Markéta mi udělaly obrovkou radost. Samba získal známku výbornou!!! a Merlin se úmístil na 3. místě!!!! Obrovský úspěch!!!! Holky jste úúúžasně šikovné !!!!

Zatím co se holky potily na světovce Marcela s Etinkou Etoile du soir LB bojovala na krajské výstavě v Kutné Hoře. Dopadla přímo úžasně a získala ocenění V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz !!! GRATULUJEME !!!

26.5. se Etinka ukázala na MVP v Litoměřicích a u pana rozhodčího MVDr. Fialy získaly společně s paničkou krásnou výbornou!

5.6. to byly 2 roky co do psího nebe odešla Love. Je to stále pro mě velmi citlivá záležitost a nevím kdy se mi s tím podaří vyrovnat.

LOVE MOC MI STÁLE CHYBÍŠ!!!!!

V květnu oslavili narozeniny naše psí dětičky 4.5. vrh " D " oslavil 2.narozeniny. 6.5. vrh " E " oslavil rok a Já doufám, že všichni budou nadále úspěšně pokračovat ve všem co je baví a nakonec 8.5. náš vrh " A " oslavil 5. narozeniny. Všem přejeme všechno nejlepší a jejich páníčkům mnoho a mnoho kkrásných společných chvil!!!!

Tak konečně jsem se dostala k tomu co se u nás od začátku roku dělo.

Účastnili jsme se několika výstav a myslím, že velmi úspěšně. A nejen my, ale i naši odchovanci.

A tak to vezmeme od konce :-)

Máme tady začátek května. Čekala nás tradiční klubová výstava v Řepči. Posuzovala pí. Kavčič. Ve třídě dorostu se představil náš malý Fruit du solei LB " Max " získal známku VN2. Ve třídě otevřené jsme se po 2 letech potkali se synáčkem Lea a Love - Don de ciel Grenay LB - za svůj vesele nesený ocásek to byla známka VD, pak se ve třídě šampionů předvedl Cacahuete LB " Buráček " ocenění V4  a na konec to byla naše malá " Etinka " , která ve velmi silné konkurenci 12 fen zíkala známku výbornou a navíc i třetí místo takže V3. Celou výstavu jsme si skvělě užili a jsem moc ráda, že jsem mohla všechny opět vidět . Zakončení bylo úžasné ch.s. LAGO BENEA získala 1. místo v chovatelskýxh skupinách :-)

Don de ciel Grenay LB také úspěšně prošel bonitací a už může vítat nevěsty GRATULUJEME!!!!

Na výstavách se ukázala opět Esperance LB " Ennie " V Bánské Bystici zíkala ve třídě mladých známku V2 o týden pozdějí v Bratislavě ve třídě mladých V,CACJ a nominaci na Cruft !!!!!

V dubnu zazářila Esperance LB " Ennie" a na NV v Ostravě v pouhých 10 měsících získala V1, CAJC, BOJ a i titul nejcenější BOB!!!! Holky jste úžasné!!!

Březen byl pro nás dalším úspěšným měsícem. Merlin se předvedl skvěle v polských Katowicích a získal známku V3. Do Českých Budějovic jezdím ráda a tak i letos se nám tam v celku líbilo. Merlinek v mezitřídě VD - tentokrát se paní rozhodčí nelíbil nechtěl jí ukázat ouška,  Enchanteur LB " Jerry " se poprvé ukázal v třídě mladých a získal známku V2 a Cacahuéte LB " Buráček " v silně obsazené třídě šampiónů V4.

V únoru se ukázala Ennie na MVP v Brně a u paní Mgr. Dany Fialové získala opět krásnou známku VN1. Kdo to v té době řekl, že Ennie tímto nastartovala přímo raketově svoji výstavní dráhu.

Jako první hned v lednu byl na výstavě Sambík ( Samba Black Joker v. Wengerhof ) a získal znám V3 a musím ho pochválit předváděl se moc krásně! Na stejné výstavě byla i naše malá odchovankyně Ennie (  Espérance Lago Benea )  a  ta se ukázala jako profík a získala známku VN1.

Posuzoval p. Matějek

Ještě v lednu jsem vyrazila s Merlinkem ( Kangasvuokon Merlin ) a Haničkou ( Golden Hanna v. Rhododndronwaldchen ) na dvě mezinárodní výstavy do Bulharské Sofie. Odjížděla jsem přímo nadšená. Merlin získal po oba dny v mezitřídě V1,CAC,CACIB a i BOB!!!!! Splnil tímto podmínky pro udělení titulu šampion Bulharska. Hanička se předvedla ve třídě šampionů a oba dny získala známku V1, CAC, CACIB . Splnila podmínky pro udělení šampiona Bulaharska a šampiona Balkánu. Hanička se te´d chvilku do výstavního kruhu nepodívá. Čekají jí mateřeské povinnosti, ale po štěňátkách se jistě do výstavního kruhu vrátí chybí jí totiž poslední CACIB na titul interchampion a poslední CAC na českého šampiona. Tak se nám to snad dodělat podaří.